BİZDEN HABERLER

MEDICA 2023'te standımız hazır

MEDICA 2023'te standımız hazır

Stand no: 16A45-2

medica

MEDICA 2023 hızla yaklaşıyor! Dünyanın en büyük medikal fuarı olan MEDICA, tıp teknolojisindeki en son yenilikleri sergilemek üzere her yıl binlerce firmayı ve on binlerce ziyaretçiyi Almanya'nın Düsseldorf kentinde bir araya getiriyor. Bu yılki etkinlik 13-16 Kasım'da gerçekleşecek.

 

Bilimsel literatürü yakından takip ediyor ve en güncel teknolojiler ile ürün geliştiriyoruz. Ürünlerimiz hakkında bilgi almak ve firmamızı yakından tanımak için standımızı ziyaret etmeyi unutmayın!

 

Pharmaline
Moleküler tanı alanında değer üretiyor,
yenilikçi ürünler ile ilerliyoruz.

ÜRÜNLER

 

HIV-1/HIV-2 QUALITATIVE/QUANTITATIVE RT-PCR KIT,

HPV qPCR SCREENING KIT, P24 RESPIRATORY RT-qPCR PANEL, SMA TEST RT-qPCR CARRIER DETECTION KIT, NUCLEIC ACID EXTRACTION KITS

HORİZON EUROPE projesine bir konsorsiyum ile başvuruyoruz.

HORİZON EUROPE projesine bir konsorsiyum ile başvuruyoruz.

Avrupa’nın bilim, teknoloji politika ve uygulamalarının uyumlaştırılması amacıyla oluşturulan Avrupa Birliği Çerçeve Programlarının ilki 1984 yılında başlatılmıştır. Bu programlar dünyanın en yüksek bütçeli sivil araştırma programlarıdır. Amacı Avrupa’nın araştırma ve teknoloji geliştirme kapasitesini güçlendirmek, üniversite-sanayi işbirliğini teşvik etmek, AB üye ülkeleri, AB aday ülkeleri ve AB’nin işbirliği yaptığı diğer ülkeler ile AB politikalarına ilişkin farklı alanlarda işbirliğini geliştirmek amacıyla yürütülmektir.

Avrupa Birliği’nin yeni dönem Araştırma ve Yenilik Çerçeve Programı olan Horizon, Avrupa Komisyonu tarafından yürütülmektedir. Pharmaline Afrika ülkelerine yönelik HPV (Human Papilloma Virüs) taraması ve Teknoloji transferi konularını içeren Horizon projesinde, yazılım, lojistik, sağlık hizmeti gibi sektörlerde önde gelen kuruluşların olduğu bir konsorsiyumda, teknoloji üreticisi olarak yerini aldı. Projenin yazılması ve başvurusunda kritik rol oynayan Pharmaline, Horizon 2023 başvuru sonuçlarını heyecanlı bir şekilde bekliyor.

Pharmaline 2023 yılı denetimlerini akredite bir kuruluş ile tamamladı.

Pharmaline 2023 yılı denetimlerini akredite bir kuruluş ile tamamladı.

Akreditasyon; organizasyonların kalite, etkinlik ve verimliliğini artırmak için kullanılan, belirlenmiş standartlara uygunluğun etkili bir kurum tarafından değerlendirilerek onaylanmasını içeren uluslararası kabul görmüş ilkelere dayanan bir programdır. Pharmaline Sağlık Hizmetleri San. Tic. A.Ş. 2022 yılında TÜRKAK tarafından onaylanmış bir denetleme kuruluşu tarafından akredite edilmişti. Akredite bir kuruluş olarak geçirilen bir yıl içerisinde kalite anlayışını yaşatan ve sürekli geliştiren firmamız, 2023 yılı denetimlerini de başarıyla tamamlayarak, ABD merkezli bir Kuruluş olan IAS Akreditasyonu ile yoluna devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı’nın HPV tarama kitlerinin tedarikçisi olduk

Sağlık Bakanlığı’nın HPV tarama kitlerinin tedarikçisi olduk

Türkiye'de kadınlarda HPV pozitifliğini araştırmak ve kanseri erken dönemde tespit edebilmek için uzun süredir bir tarama projesi yürütmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan bu projeyle 2022 sonunda ilgilenmeye başlayarak PCR test kitini geliştirmek ve tedarik etmek için Atitech firması ile bir iş ortaklığına gittik.

Pharmaline olarak testi tasarlamak için öncelikle gerekli dizi verileri tanımladık. Problar için doğru belirteçleri ve teknolojiyi seçmede desteğe ihtiyaç duyduğumuzda AtiTECH ve LGC ekibi bize destek sağlayarak bizim ARGE ekibimizle yüksek riskli HPV tiplerini tespit etmek için tanı kitimizi tasarladık. Bu süreçte sekans verileri gözden geçirildi. Her bir sekans için en iyi teknolojiyi içerecek ve tüp başına daha fazla amplifikasyona izin verecek tasarımlar yapıldı. Projede küçük oluk bağlayıcı (MGB) probları, dahili baskılayıcı (BHQ-nova probları) ve çift etiketli BHQ problarının yanı sıra bir dizi floroforun kombinasyonunu kullandı.Tasarlanan tanı kiti, yüksek riskli tip 16, 18 ve 45 de dahil olmak üzere gerekli tüm hedefleri tespit ederken sadece iki tüpte çalıştırılabildi.

Geliştirilen yüksek teknolojili ürün piyasaya sürüldü ve doktorların kullanımına sunuldu. Pharmaline ve AtiTECH, Ankara'da HPV testi için özel olarak kurulan ulusal laboratuvara, PCR kitlerini üretmeye, tedarik etmeye ve DNA izolasyonundan sonuçlara kadar test iş akışını yürütmeye başladı. Pharmaline Türkiye’de yapılan HPV taramasında, mevcut test yükü için gerekli iş gücünü azaltmak numuneden DNA izolasyonunu ortadan kaldıracak ve direkt PCR’a izin verecek bir solüsyon geliştirdi. Bu solüsyon sayesinde DNA izolasyonuna gerek kalmıyor. Geliştirilen solüsyon PCR reaksiyonunun ön denatürasyon aşamasında HPV DNA’sının açığa çıkmasını sağlamakta ve özel formülasyonu sayesinde reaksiyondaki Taq Polimeraz aktivitesini artırırken spesifik olmayan bağlanmaları minimize etmekte. Ürün 2023 yılının Nisan ayında PharmaDirect HPV markası ile piyasaya sürüldü ve ulusal HPV laboratuvarına tedarik edilmeye başlandı. Geliştirilen ürün HPV çalışmalarına yeni bir yaklaşım getirmekte ve dünyada tek olma özelliği taşımakta.


Yönetim

PharmaLine Sağlık Hizmetleri San. Tic. A.Ş.
Sahrayıcedid Mh. Atatürk Caddesi, Atatürk Cadde Konutları No:43
A-Blok Daire:6 34734 Kadıköy İstanbul TÜRKİYE
T:+90 216 346 86 66
F:+90 216 346 50 07
info@pharmaline.com.tr

ARGE ve Üretim

Batı Sitesi Mh. 2308 Cd. Gersan Sit. No:52
T:+90 312 257 11 00-03
Yenimahalle Ankara TÜRKİYE