Hakkımızda

“Tıbbı diagnostik alanında değer üretiyor,
Yenilikçi ürünlerle ilerliyoruz”

2009 yılında kurduğumuz Pharmaline için son dönem stratejimizi tıbbi diagnostik ürünlere odaklanmak şeklinde belirledik. Tıbbın bu önemli alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek dünyadaki önemli yenilikçi ürünlerin ülke ve bölge temsilciliklerini aldık. Bununla birlikte Türkiye’de genetik ve moleküler biyoloji alanında öncü ARGE merkezleri ve tanı laboratuvarlarıyla iş birlikteliği yapmaya başladık.

Günümüzde çok hızlı gelişen IVD alanında her gün yeni ürünler piyasaya verilmekte. Pharmaline olarak bizler bir ürünü Türk tıbbının kullanımına sunarken mutlaka karşılanmamış bir ihtiyaca çözüm olmayı hedefliyor ve duyarlığı yüksek, klinik verilerle desteklenmiş testleri tercih ediyoruz. Türkiye’deki hekimlerin ihtiyaçlarını dinlemek ve onlara en iyi çözümler sunmak ana hedefimiz.

ŞİRKETİN GEÇMİŞİ

LAMP teknolojisi ile 2010 yılında tanışarak çalışmalara başladık. 2012-2018 yıllarında ilk veteriner diagnostiği, gıda/besin kökenli patojenlerin tespiti, zoonozlar ve biyolojik silah tespiti alanlarında ilk uygulamalarımızı geliştirdik. Ayrıca bu dönemde beşeri tanı cihazları konusunda da araştırmalar yürüterek özgün nükleik asid ekstraksiyonu yöntemimizi geliştirdik.

Şu anda birçok infeksiyon patojenini 30 dakikada tanıyabilecek bir metoda sahibiz.

  • 2014 – Veteriner tanı kitleri
  • 2016 – Sağlık Bakanlığı Biyoterör laboratuvarında biyolojik silah tespiti
  • 2017 – FMDV tespiti
  • 2019 – Beşeri tanı kitleri
  • 2020 – nCoV2 tanı kiti validasyonu